Author Topic: ilu jest Polaków?  (Read 10569 times)

Offline Tymek

• Newbie
  • *
    • Tymek.Cz
Re: ilu jest Polaków?
« Reply #30 on: January 04, 2014, 04:42:51 PM »
count_pl++;

Studiuję w Krakowie.  O kryptowalutach wiem póki co tylko jak działają. Zastanawiam się czy kopanie LTC może się to opłacić osobie z niewielkim budżetem.
« Last Edit: January 04, 2014, 04:51:37 PM by Tymek »

Offline furcio

• Litecoin Association Member
  • Jr. Member
« Reply #31 on: January 21, 2014, 02:38:43 PM »
Witam!

Ja właśnie zaczynam przygodę z LTC.
Powiedzcie gdzie kopiecie? Gdzie warto?

czy polmine.pl to dobre miejsce?
Ja zacząłem kopać na syari.net no i trochę na polmine.pl
Nie wiem czy dobrze robię, ale dopiero się uczę co i jak.
dwie karty HD5770 sobie liczą :P wydajność jednej to 150-175kh/s

Kop na http://wemineltc.com lub http://give-me-coins.com/
polmine to strata czasu - nie zadbali o LTC.

Offline crazik

• Administrator
  • Sr. Member
    • great humour zone
« Reply #32 on: January 21, 2014, 02:48:43 PM »
Tyle kampanii, tyle próśb, a wy dalej polecacie wemine :/
Proszę, przestańcie. Rozmiary wemine i ich podejście do botnetów zagrażają bezpieczeństwu sieci.
Ja ze swojej strony mogę polecić HashFaster

Offline furcio

• Jr. Member
« Reply #33 on: January 21, 2014, 02:53:14 PM »
count_pl++;

Studiuję w Krakowie.  O kryptowalutach wiem póki co tylko jak działają. Zastanawiam się czy kopanie LTC może się to opłacić osobie z niewielkim budżetem.

Jak nie zagrasz w totolotka to nie wygrasz :) Tak samo jest z krypto-walutami, jak nie zainwestujesz to nie zarobisz.
Powiem tak, jak przekalkulujesz sobie koszt inwestycji w sprzęt i rachunków za prąd to przy obecnym poziomie trudności nie bardzo można mówić o rentowności i o szybkim zwrocie inwestycji. Ale tak czy siak trzeba zaryzykować bo nigdy nie wiesz co przyniesie przyszłość. Spójrz na BTC, wiele osób pisało, że kopanie jest nie opłacalne gdy kurs BTC był na poziomie 120$. Nikt się nie spodziewał, że w ciągu paru miesięcy będzie się wahał w obrębie 800-1000$. Teraz zarobisz przy 2Kh/s może z 0,5 LTC na dzień, co daje jakieś 12 $ dziennie.. za rok dwa to 0,5 LTC może być warte o wiele więcej.. No risk no fun. Wystarczy popatrzeć na archiwalny wykres kursu sprzed paru miesięcy i pogdybać co by było gdybyś zainwestował np 100$ w zakup LTC, dziś byś miał około 2000$. Co przyniesie przyszłość nikt nie wie.. Moim zdaniem nawet inwestycja w LTC typu "świnka" jest dobrą inwestycją. Zamiast browarka, wrzuć do świnki i kup LTC na ile cię stać.

Offline furcio

• Jr. Member
« Reply #34 on: January 21, 2014, 02:54:43 PM »
Tyle kampanii, tyle próśb, a wy dalej polecacie wemine :/
Proszę, przestańcie. Rozmiary wemine i ich podejście do botnetów zagrażają bezpieczeństwu sieci.
Ja ze swojej strony mogę polecić HashFaster

Naprowadź mnie bo nie jestem w temacie, podeślij jakieś linka do artykułu na ten temat. Zainteresuje się tematem. Kopię tam bo jest stabilnie.

Offline crazik

• Administrator
  • Sr. Member
    • great humour zone

Offline lukik

• Newbie
  • *
« Reply #36 on: January 25, 2014, 09:20:16 AM »
Witam i ja z Zabrza,
jestem jeszcze zielony kupiłem troche LTC i chce kopać ale w sumie nie bardzo wiem czy teraz inwestować w sprzęt czy trzymać LTC, pewnie tego nie wie nikt, jak kupić (gdzie i u kogo bo sam nie złoże) koparkę do LTC, ostatnio liznałem trochę info o pieniądzach więc może to się tu przyda ;)

Witam jeszcze raz!

Offline kowal

• Newbie
  • *
« Reply #37 on: March 15, 2014, 01:27:34 PM »
witam
jestem ze świętokrzyskiego, kopie od ok miesiąca

Offline lenart_o

• Jr. Member
  • **
« Reply #38 on: May 21, 2014, 09:34:41 PM »
Ok panowie i panie (jeśli takowe czytają i kopią)
czas zapierd.....la więc scrypty na GPU odchodzą do lamusa w tej chwili nowe technologie nowe kryptomonety
sam posiadam jeszcze ponad 30Mh/s farmę (rozbudowałem ją w 6 miesięcy z 4Mh/s ale zaczynają zjadać ją rachunki za prąd.) Teraz jak chcemy coś jeszcze zarobić na kartach graficznych to chyba najlepiej je sprzedać albo ruszać w nowe krypto . Siedzę 1,5 roku w krypto no i powiem tak : byłoby grubo gdybym był cierpliwy ale nie byłem miałem sprzedane prawie 2000 LTC kiedy z 2.5$ na 40$ poszło na DOGE odrobiłem ale suma sumarum to ruletka nowa giełda i spadki wzloty norma . W tym roku ruszyły scrypt-asic więc teraz szukam krypto z nowym algorytmem na razie jedynie co zostaje to krypto scrypt-n x11 i pozostałe nowości , ale to wszytko kwestia czasu na ASIC już w sieci można znaleść nowe (pre-ordery) na scrypt-n . Na moje rozumowanie wszystkie inne to też kwestia czasu.
zamówiłem sobie ZEUSMINER i czekam na maszynke o łącznej mocy ( z dodatkami ) 175Mh/s która bierze ponad 1,3kw . zobaczymy co z tego wyjdzie . prawda jest taka ,że jak coś przynosi zysk to wcześniej czy później będzie to przejmowane przez korporacje i ludzi z dużymi pieniędzmi .Więc trzeba cały czas być z nowościami za pan brat i to jedyna droga do jakiś pieniędzy :)
ogólnie to super zabawa w nowych technologiach.
pozdrowionka

Offline furcio

• Jr. Member
« Reply #39 on: May 22, 2014, 06:39:10 AM »
a ja myślę, że nie ma co iść w nowe kryptowaluty - umrą tak szybko jak powstały. Zainteresowanie jest tylko w kopaczach, którzy nie mają co zrobić ze starym sprzętem po innych krypto.
O ile litecoin wogóle przetrwa o tyle warto jeszcze inwestować w BTC i LTC. A takich niecierpliwych było wielu, więc kubeł zimnej wody na głowę i pozostań przy kopaniu LTC :)

Offline crazik

• Administrator
  • Sr. Member
    • great humour zone
« Reply #40 on: May 22, 2014, 07:07:37 AM »
Z litecoinem będzie tak jak z bitcoinem. Po powstaniu pierwszych ASICów jest zamęt, ale potem jazda w górę.

Offline lenart_o

• Jr. Member
  • **
« Reply #41 on: May 22, 2014, 07:43:42 AM »
Ja mam tez taką nadzieję ,ale nie jest powiedziane ,że litecoin pójdzie w ślady Bitcoina , jak przyjdzie Zeusminer to wrzucę zdjęcia i opiszę wrażenia. W greedseeda nie chciałem wchodzić bo jego cena co do wydajności była troszkę zawyżona . Ci z zeusa zaczęli wczoraj wysyłać pierwsze zamówienia więc na początku czerwca moc powinna być ze mną :) najważniejsze jest to ,że  zakupione za wykopane :) a wykopane ze sprzętu z pełnym ROI więc tak czy owak mam nadzieję ,że nie przytopiłem . Zastanawiam się nad titanem od KNC, ale po pięknym starcie trochę spalili swoją renomę i dobry wizerunek. ja cierpliwie czekam na 2 neptuny , chciałem zamienić na jupki 3th , wytrzymałem nie zamieniłem wiec zamiast 3th bede miał 6 no ale czas pokaże czy ROI wogóle będzie . Chcę otworzyć sklep z koparkami i osprzętem do kopania  , mam nadzieję ,że wypali właśnie jestem po wstępnych oględzinac i chyba wejdę we współpracę z BITMAIN i SPONDOOLIES jeśli chodzi o SHA-256 a jeśli chodzi o scrypty to jeszcze się rozglądam i patrzę. Jak ci z zeusminer przyślą sprzęcicho i będzie śmigać to oni będą na  1 miejscu . A wogóle ,żeby wszystko się rozwijało to trzeba zwiększyć świadomość ludu :) bo naprawdę mało ludzi jeszcze wie o kryptowalutach. Nawet na studiach kiedy chciałem pisać pracę dyplomową to nie znalazłem promotora , który by wogóle cokolwiek wiedział o krypto. szkoda bo to było w zeszłym roku a ja chciałem pracować nad SCRYPT-ASIC no ale już po zawodach :)

Offline Slark

• Newbie
  • *
« Reply #42 on: June 13, 2014, 04:47:15 PM »
Obawiam się, że przyszłość może nie być aż tak różowa. Optymistyczne podejście nie wystarczy, póki co wszystkie altcoiny poza doge i LTC nie mają żadnej racji bytu poza inicjalnym pupm&dump. Jeżeli rynek LTC się nie rozwinie to padnie.

Offline Meryl

• Newbie
  • *
    • Bitcoin
« Reply #43 on: June 24, 2014, 01:50:27 PM »
Dołączam do społeczności z Dolnego Śląska :). Aktualnie nadal opłaca się kopać na HashFascie?

Offline wargo

• Newbie
  • *
« Reply #44 on: August 29, 2014, 12:45:58 PM »
Witam wszystkich!
Interesuję się kryptowalutami, głównie handlem i stroną techniczną. Nie kopię, chyba że polskie altcoiny, ale nie mam dobrego sprzętu by dawać dużo mocy.