Author Topic: ASIC - czemu?  (Read 6566 times)

Offline johnyb

• Newbie
  • *
Re: ASIC - czemu?
« Reply #30 on: August 09, 2014, 11:27:28 PM »
I Wy kopiecie w Polsce przy tych cenach elektryczności? Macie jakąś nocną taryfę czy co?

Z tego co wiem to firmy produkujące bardzo wypasione ASICSy najpierw sami na nich cisną przez jakiś czas a dopiero później wypuszczają na sprzedaż. Oczywiście jakiś tam ROI jest obiecany, ale dla mnie to trochę zła praktyka, ale kto jest w stanie powstrzymać się od zasysania najlżejszych krypto-monet. Chodzi o wyścig mocy obliczeniowej. Polska moc obliczeniowa na tym polu nie może być imponująca. Jest w BOINC, ale to coś innego.

Widzę, że Rumunii wyprzedzili już Polskę 2x, tak jak kiedyś w piłce nożnej, nawet mają swoją ktypto-walutę.

Ktoś w Polsce buduje ASICSy czy wszystko w dolarach ze Stanów?

Mnie trochę niepokoi to, że ten upadający już amerykański kraj ma mimo wszystko dużo sprzętu do przeliczania hashów i mogą w przyszłości prowadzić ataki mając duży udział w sieci.
A ten upadający kraj dobrze o tym wie i u nich zajawka na krypto-waluty jest największa. Można to brać za zaletę lub wadę.
3 dni przed credit crunch Bill Gates z Zuckerberiem kupią za swoje miliardy wszystkie ASICSy i odpalą w swoich serwerowniach (bo jak wiadomo bogacze najwięcej stracą jak dolar poleci). Ciekawe kto będzie kontrolował wtedy te zdecentralizowane sieci.
Niezapominajcie, że z Google te 3 korporacje są specjalistami od sieci federacyjnych a Google przede wszystkim ma zajawkę na te wirtualne waluty.

Ponadto jak służby federalne wymuszą na ISP takie routery brzegowe co będą przechwytywać świeżo wykopane BTC i LTC jak w Kanadzie to nie będzie miło dla reszty świata.

Za upadek Mt Gox-a oprócz pewnej ich niekompetencji podejrzewam również sławnego światowego spekulanta Sorosa. On na pewno nie mógł się powstrzymać od spróbowania na tym polu. Trochę poniżej 800k BTC przepadło.

Ja widzę polską krypto-walutę gdzie hashe są w języku polskim i można je generować tylko na polskim sprzęcie UNITRA - polska elektonika, polscy elektronicy, polski krzem i lut. Oczywiście żartuję. Miałem na myśli tą inną polską firmę komputerową co ją komuniści wykończyli m.in. za sprawą Unitry a mogła być kuźwa kolejnym Intelem.
Wtedy możemy konkurować. Ilość krypto-walut przyrasta w zastraszającym tempie i mega stacje wiertnicze będą to wszystko pochłaniać w pierwszych miesiącach, dla nas zostanie lizak.
Nadal nie jestem przekonany, aby krypto-waluty były rozwiązaniem kiedy przyjdzie krach. Fed już trzęsie portkami, Europa bez złota, a Polska psi amerykański sojusznik będzie 4 kostką w dominie.

Trochę sieję defetyzm, ale weźcie mnie pocieszcie tudzież dobrze kontrujcie.

Pozdrawiam wszystkich

Offline johnyb

• Newbie
  • *
« Reply #31 on: August 09, 2014, 11:51:31 PM »
Aha co Wy myślicie o tym połączeniu się LTC z Dodge-coinem?

Ktoś tam powiedział, że 51% sieci może zmieniać reguły i że to jest idealna demokracja.
Ja nie powiedziałbym, że to jest idealna demokracja - znamy to z polskiego parlamentu, gdzie przez 4 lata 51% cwaniaków żre z koryta, a 49% zaciska pasa bo potracili posadki w spółkach skarbu państwa a za 4 lata najprawdopodobniej zmiana przy korycie. Normalnie demokratyczna rewela.

Wiecie na ile ASICSów stać jeszcze Amerykanów jak posprzedawają swoje jachty i motorówki? A z resztą to są płotki. Bill-u ma tyle kasy, aby wyłożyć cały jeden stan ASICSami. A General Electric dostanie znowu wsparcie FED-u, zakupią ASICSy i wyłożą nimi drugi stan.
Krypto-waluta to jest bardzo szczytny cel,  ale nie zapominajmy, że nadal naukowy eksperyment.
Ja nie chcę wiedzieć co Goldman-Sachs zamierza w tej sprawie zrobić, ale tam pracują finansowe super mózgi a czy tam czy tu reguły są podobne. Oni już wielokrotnie udowodnili, że potrafią adoptować się do nowych warunków w przeciągu minut.

Pozdro dla Was

Offline lenart_o

• Jr. Member
  • **
« Reply #32 on: September 29, 2014, 04:04:50 PM »
Kto się dobija do mnie na G+ ??
Czy ktoś z forum??