Author Topic: Litecoin mining'e baslamali miyim?  (Read 3292 times)

Offline lloser

• Newbie
  • *
Litecoin mining'e baslamali miyim?
« on: January 22, 2014, 10:57:40 AM »
Oncelikle foruma yeni geldim, herkese merhaba. Cryptocurrency olayinin biraz gec farkina varmis biri olarak daha fazla gec kalmak istemiyorum. Birkac gundur arastiriyorum ve bitcoin mining elektrik parasini bile karsilamayacak derecede zor. Bunun uzerine bir alternatif aradim ve [ltc]'i buldum. Ilk basta fazla nakitim olmadigi icin tek ekran kartli(amd 7950) bir sistem toplamayi ve baslamayi dusunuyorum. Aslinda yaptigim hesaplamalara gore zararli cikmam olanaksiz. Ama cok yuksek kazanclar da olmuyor tabiki. Zaten simdilik cok cok yuksek bir kazanc beklemeden girmeyi dusunuyorum ve mining'den edindigim parayi 3 ekran karti oluncaya kadar bu ise yatiracagim. Birazcik uzun vadede olacak tabi bu is.

Planim hakkinda yorumlarinizi bekliyorum ve mumkun olursa da sistemle ilgili tavsiyeler de guzel olur. :)

Offline pshyco

• Newbie
  • *
    • Ltc.Turkiye p2pool Node
Re: Litecoin mining'e baslamali miyim?
« Reply #1 on: January 25, 2014, 10:08:33 PM »
3 ekran kartına biriktirirken zorluk derecesini umarım dikkate aldın. Olur da yaza doğru ASIC'ler ortaya çıkarsa ki ben pek olası bakmıyorum ama bu bir risk.

Uzun dönem de zorluk derecesi değişeceği için bugün günde 1 LTC çıkartan birisi 1 ay sonra yüksek ihtimalle 0.7 LTC çıkartabilecek bunu dikkate almanı tavsiye ederim.

Offline lloser

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: January 25, 2014, 11:33:31 PM »
Kesinlikle haklisin, zaman ilerledikce kazmanin verdigi kazanc da dusecek. Ama bunun yaninda coinlerin degeri de artabilir ki ben boyle olacagina inaniyorum. Eger bir sekilde uc ekran kartini da simdi alip baslarsam zorlugun az oldugu su zamanda daha fazla coin kazip ileride de degeri arttiginda ilk yazdigim plana gore daha karli olurum herhalde degil mi?

Offline pshyco

• Newbie
  • *
    • Ltc.Turkiye p2pool Node
« Reply #3 on: January 26, 2014, 06:16:44 AM »
Bunu hobi olarak değil de bir iş olarak görürsen daha mantıklı oluyor. 10.000TL ye işyeri kuramazsın kursanda giderleri daha yüksek olur. 10.000 TL civarı kuracağın bir madenci ile ayda çok rahat 1500TL net kazanırsın.